Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Liceum Ogólnokształcące w Orzyszu

Promujemy czytelnictwo w październiku- Miesiącu Bibliotek Szkolnych

W październiku- Miesiącu Bibliotek Szkolnych w sposób szczególny zachęcamy do czytania. Niech impulsem do sięgnięcia po książkę będzie nowe zdjęcie typu sleeveface. Jest nam niezwykle przyjemnie, że zostało wykonane przez nasze absolwentki Wiktorię Swęder i Justynę Zakrzewską, które wielokrotnie pojawiały się na zdjęciach promujących czytelnictwo. Tym razem pokusiły się o zrobienie własnego.
Krystyna Ziółkowska 2021-10-11 09:15
więcej

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

W tym roku szkolnym rozpoczynamy walkę z błędami ortograficznymi, której celem jest wyeliminowanie „byków” ze szkolnych zeszytów i wypracowań. Konkurs będzie dwuetapowy.
Krystyna Ziółkowska 2021-10-06 08:36
więcej

Ślubowanie uczniów klasy I ZSO w Orzyszu

W dniu 1 października w naszej szkole odbyło się Ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Podczas uroczystości przedstawiciele młodzieży złożyli podpisy w księdze pamiątkowej. Pierwszoklasiści oraz wychowawca klasy p. Jacek Foszczyński otrzymali pamiątkowe Tablo z imienną listą uczniów. Po tej uroczystości nadszedł czas na wspólną zabawę- czyli Otrzęsiny przygotowane przez Samorząd Uczniowski i uczniów klasy III B. Za przygotowanie dziękujemy zarówno młodzieży jak i opiekunowi samorządu p. Mirosławowi Rostkowskiemu.
Krystyna Ziółkowska 2021-10-04 10:24
więcej

Wyobraźnia nie ma granic-Bookartyzm w wykonaniu biblioteki ZSO w Orzyszu

„Taki tłum, jak tu, taki szum, jak tu/ To tradycja stara jak świat/ I o śmiech tu lżej, więc się śmiej i śmiej/ Młodszy jesteś tu o wiele lat ...” Tak słowami piosenki można określić to, co działo się w naszej szkole w dniach 22-27 września. Wystawa: „Wyobraźnia nie ma granic- Bookartyzm w wykonaniu biblioteki ZSO w Orzyszu” tworzyła się bardzo długo, aż gotową mogliśmy pokazać odwiedzającym. Niecodzienne historie, niezwykłe bajki, zaczarowane w papier przedmioty zagościły na stołach wystawowych i cieszyły oko odwiedzających. Każda z tych rzeźb to drugie życie zniszczonej i przeznaczonej na makulaturę książki.
Krystyna Ziółkowska 2021-09-27 12:56
więcej

Latające krzesła, stukające kubki i arabskie techno, czyli zajęcia integracyjne 2021...

24 września 2021 roku klasa Ia ZSO w Orzyszu uczestniczyła w zajęciach integracyjnych, które odbyły się w Centrum Młodzieżowym na Polanie Kultury w Orzyszu. Uczniowie doświadczyli rozmaitych aktywności, które pobudzały do akcji zarówno umysł jak i ciało. Tak czy inaczej na pewno puściły lody i ogrodu serce mocniej zabiło, czyli cel został osiągnięty. Zajęcia w sposób szalony poprowadziła p. Adriana Piekarska-pedagog szkolny. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie w Centrum Młodzieżowym Polany Kultury.
Jacek Foszczyński 2021-09-24 15:13
więcej

Prawo, pomoc prawna i zawody prawnicze.

22 września 2021 roku w ZSO w Orzyszu klasa IIIb uczestniczyła w spotkaniu z p. dr Dawidem Danilukiem- radcą prawnym i pracownikiem UWM w Olsztynie, który wprowadził młodzież w świat zawodów prawniczych i zachęcał do korzystania z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Piskim. Projekt, w ramach którego odbyło się spotkanie prowadzi Fundacja „Inicjatywa Kobiet Aktywnych” z siedzibą w Olsztynie.
Jacek Foszczyński 2021-09-22 20:38
więcej

STREFA KOMFORTU w LO Orzysz

_Strefa Komfortu_ od dziś w naszej wnęce świetlicowej.👏👏👏 Grupa młodzieży z klasy II a i III b poświęciła czas podczas zajęć dodatkowych w bibliotece szkolnej prowadzonych przez p. Krystyną Ziółkowską i wyczarowała miejsce komfortu. Wykonali nowe napisy, geometryczne panele 3D, krzesełka (na których aż chce się usiąść) i proste gry stolikowe: szachy, chińczyk, kółko i krzyżyk ( wszystko opatrzone motywacyjnymi mottami).
Krystyna Ziółkowska 2021-09-22 08:43
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Liceum Ogólnokształcące

ul. Wojska Polskiego 3
12-250 Orzysz


87 423 70 80
87 423 70 80

lo@orzysz.pl
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too