Dziś jest
PL EN DE UK LT

Dyrekcja - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Okartowie » Dyrekcja

Dyrekcja

OBECNY DYREKTOR SZKOŁY

 


mgr Jolanta Żuber

                Jolanta Żuber -mgr pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej, absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku, studia podyplomowe - muzyka/plastyka w Olsztyńskiej Szkole  Wyższej, Zarządzanie Oświatą  kurs kwalifikacyjny. Od 1993 roku nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Orzyszu, po reorganizacji nauczyciel Gimnazjum  w Orzyszu. Autorka  melodii hymnu Orzysza oraz hymnu Gimnazjum w Orzyszu. Mężatka, dwoje dzieci.

Od 1.09.2015 roku Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Okartowie.POPRZEDNI DYREKTORZY

 

 


mgr Mirosława Majewska
Mirosława Majewska – absolwentka Szkoły Podstawowej w Okartowie. Studia magisterskie  ukończyła w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie na kierunku – edukacji wczesnoszkolnej.                      

 

Studiapodyplomowe:

- nauczanie zintegrowane,

- diagnoza i tworzenie programów edukacyjnych,

- oligofrenopedagogika,

- diagnoza i terapia pedagogiczna,


oraz kursy kwalifikacyjne:

- zarządzanie  w oświacie,

- terapia pedagogiczna.


Brała udział w krótkich formach doskonalących, warsztatach, konferencjach, szkoleniach, spotkaniach konsultacyjno-informacyjnych zgodnych z potrzebami szkoły. W 2015r. ukończyła szkolenie pt. ”Strażnicy Uśmiechu”.


Jest nauczycielem dyplomowanym i instruktorem harcerskim. Napisała autorski program Drużyny Zuchowej. Otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej w 2011r. Przez szereg lat w okresie wakacyjnym prowadziła Szkolne Schronisko Młodzieżowe. W ciągu 8 lat zorganizowała uczniom naszej szkoły i uczniom z innych szkół  kolonie letnie w różne ciekawe miejsca Polski  (od Bałtyku aż po Tatry).


Mirosława Majewska jako pierwsza wprowadziła ślubowanie uczniów klasy pierwszej w duchu galindowskim. Z dużym powodzeniem współpracowała z różnymi instytucjami na terenie powiatu i poza jego granicami a także za granicą kraju. Dbała o dobrą atmosferę w pracy. Była lubiana przez społeczność szkolną i rodziców. Włączała rodziców w działania szkoły, integrowała rodziców poprzez wycieczki, zajęcia sportowe i zajęcia z aerobiku. Dbała o bazę i wyposażenie szkoły, pozyskiwała sponsorów. W okresie wakacyjnym organizowała festyny szkolne zapraszając ciekawych ludzi np.: Pana Kazimierza Górskiego


Pozyskując sponsorów każdego roku z okazji  Dnia Dziecka organizowała uczniom wycieczki w ciekawe miejsca np.: do Wioski Indiańskiej Okrągłe koło Orzysza, Muzeum w Praniu, Parku Miniatur Warmii i Mazur w Gierłoży, Galindii, Komturii w Woźnicach, miasteczka kowbojskiego Mrongoville w Mrągowie, itd. 
mgr Zbigniew Włodkowski
ur.30.04.1961r.

Absolwent Szkoły Podstawowej w Okartowie. Studia na ATK Warszawa - katechetyka, studia podyplomowe w Olsztyńskiej Szkole Wyższej - edukacja informatyczna oraz zarządzanie oświatą (menadżer oświaty), podyplomowe studium kwalifikacyjne w zakresie matematyki w Oddziale Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Instruktor ZHP w stopniu harcmistrza. Pierwszy dyrektor Szkoły Podstawowej w Okartowie wyłoniony w drodze konkursu w roku1997. Reaktywował działalności harcerstwa i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, a także organizację letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Z funduszy uzyskanych z działalności schroniska utworzył salę komputerową, przeprowadził remont i modernizację budynku szkolnego i boiska. W roku 1998 szkoła zajęła VI miejsce w ogólnopolskim konkursie "Zrobimy to sami", a także utworzono Uczniowski Klub Sportowy "MEWKA". Obecnie trwają prace nad aktualizacją dokumentacji i dokończeniem budowy sali gimnastycznej. 24 stycznia 2001 r. jako drugi nauczyciel w Województwie Warmińsko - Mazurskim otrzymał tytuł nauczyciela dyplomowanego.
Rok 1984.Rada Szczepu harcerskiego im.Zawiszy Czarnego w Okartowie założona i prowadzona przez nauczyciela Z.Włodkowskiego.
Rok 1998. Pierwszy z prawej harcmistrz Z.Włodkowski komendant obozu harcerskiego wraz z kadrą Hufca ZHP Pisz.
Hobby: modelarstwo redukcyjne - lotnictwo, filatelistyka, militaria

Mgr Andrzej Chrzanowski
ur. 23 marca 1956 r.
Syn Bolesława Chrzanowskiego - nauczyciela Szkoły Podstawowej w Okartowie. Absolwent okartowskiej podstawówki. Ukończył wydział prawa administracyjnego w Uniwersytecie Warszawskim, a także studia podyplomowe w Olsztyńskiej Szkole Wyższej - nauczanie blokowe. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Okartowie w latach 1990 - 1997. Z jego inicjatywy utworzono etat sekretarki szkoły oraz wymieniono piece c.o.
Hobby: sport - tenis stołowy, piłka nożna

Mgr Zdzisław Głąbała
(13.02.1943 - 02.02.1990).
Ukończył WSP w Białymstoku na kierunku matematyka. Zasłużony instruktor ZHP odznaczony honorowym stopniem Harcmistrz Polski. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Okartowie w latach 1972 - 1990. Założyciel drużyny harcerskiej im. St. Czarnieckiego przy SP Okartowo oraz chóru i zespołu muzycznego, których prowadzenia nie przerwała nominacja na dyrektora. Inicjator budowy sali gimnastycznej. Budowę przerwał nowy podział administracyjny w 1976r. Wielki przyjaciel dzieci. Hobby: zbieranie grzybów, wędkarstwo.

Antoni Paszkiewicz (... - 1986).
Nauczyciel języka rosyjskiego. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Okartowie w latach 1946-1972. Z jego inicjatywy w 1967r. rozpoczęto budowę nowej szkoły. Propagator turystyki i krajoznawstwa. Założyciel Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, którego był kierownikiem aż do końca swoich dni. W 1992roku w uznaniu za pracę dydaktyczną i aktywną działalność na rzecz oświaty lokalnej i gminnej odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej. Ulubione hobby to wędkarstwo.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2005-10-04 08:53 | Hubert Makowski

Pozostałe aktualności

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too