Dziś jest
PL EN DE UK LT

"Wizyta w Instytucie Geothego w Warszawie" - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Liceum Ogólnokształcące w Orzyszu » Publikacje nauczycieli » język niemiecki

"Wizyta w Instytucie Geothego w Warszawie"

Sprawozdanie z pobytu młodziezy w Instytucie Goethego w Warszawie w dniu 15 listopada 2005 r.

W dniu 15 listopada podjęłyśmy wraz z uczniami działania umożliwiające zapoznanie uczniów z pracą instytutu Goethego w Warszawie oraz spotkanie z panią Luise Kleiser z Działu Współópracy Pedagogicznej.

Instytut Goethego powstał w 1951 r. jako Stowarzyszenie Wyższej Użyteczności Publicznej z centralą w Monachium. Jego celem jest krzewienie języka niemieckiego i prezentacja kultury niemieckiej za granicą. Instytut organizuje różnego rodzaju przedsięwzięcia kulturalne (pokazy filmów, koncerty, wystawy), kursy języka niemieckiego, egzaminy na podstawie których wydaje się certyfikaty i dyplomy, konsultacje dla nauczycieli, seminaria i stypendia. Instytut posiada też dobrze wyposażone biblioteki i medioteki. 8 stycznia do Instytutu została wcielona Fundacja Inter nationes dzięki czemu Instytut jest obecnie największą organizacją promującą kulturę niemiecką za granica. Instytut Goethego posiada 128 placówek w 76 krajach. W Polsce działa od 1990 roku. Swoje placówki posiada w Warszawie i Krakowie. Wyjazd zorganizowałyśmy dla osób dobrze posługujących się językiem niemieckim. Uczniowie barzo szybko nawiązali rozmowę z panią Luise Kleiser. W programie spotkania znalazło się: -przywitanie młodzieży -informacja o Freiburgu i jego miastach partnerskich -quiz o państwach niemieckojęzycznych -zakończenie spotkania i pożegnanie Spotkanie trwało około godziny. Uczniowie byli z niego bardzo zadowoleni. Na zakończenie otrzymaliśmy od Instytutu materiały do klasopracowni. Uczniowie przygotowali wcześniej album „Orzysz dawniej i dzisiaj”,który został wręczony Pani Luise Kleiser jako wyraz wdzięczności za tak miłe spotkanie. Mgr Alicja Winnicka Mgr Maria Jabłońska
Drukuj | Wyślij znajomym | 2006-02-24 19:51 | Alicja Winnicka

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too