Dziś jest
PL EN DE UK LT

Nauczyciele z Dąbrówki oczyszczeni z zarzutów - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja

Nauczyciele z Dąbrówki oczyszczeni z zarzutów

Zgodnie z zapowiedzią i obietnicą dotyczącą wyjaśnienia zdarzenia jakie miało miejsce w Zespole Szkół w Dąbrówce w maju br., a dotyczącymi zasłabnięcia jednego z uczniów Szkoły Podstawowej w Drozdowie, pragnę Państwa poinformować, iż na moje ręce wpłynęło Postanowienie Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli przy Wojewodzie Warmińsko-Mazurskim.

Rzecznik dyscyplinarny przeprowadził postępowanie mające na celu wyjaśnić wszystkie okoliczności w tej sprawie. W efekcie, nie znalazł on żadnych uchybień ze strony nauczycieli w tej sprawie i postanowił umorzyć postępowanie. Na szczególną uwagę, zasługuje ostatni akapit uzasadnienia tegoż postanowienia, gdzie Rzecznik wprost pisze: „stwierdzam brak podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego”. W ten sposób oczyścił nauczycieli i dyrekcję szkoły ze wszelkich zarzutów.

Sprawa zasłabnięcia chłopca była szeroko komentowana w mediach, w tym w TVN24, który znalazł się w Orzyszu na zaproszenie pewnego grona osób. Również lokalna gazeta „Obywatel Orzysza” nie szczędziła słów krytyki pod kątem grona pedagogicznego, stawiając zarzuty znieczulicy.

Mam nadzieję, że w związku z treścią Postanowienia Rzecznika Dyscypliny dla Nauczycieli z dnia 12 sierpnia br., które zamieszczamy w załączeniu, osoby rzucające bezpodstawne oskarżenia, znajdą na tyle przyzwoitości, by przeprosić pomawiane osoby.

Nawiasem mówiąc, to kolejny przypadek, kiedy „rewelacje i sensacje” Obywatela Orzysza z panem redaktorem Kamińskim na czele, nie mają pokrycia w rzeczywistości, a cierpią niewinne osoby.

Polecam, ten fakt Państwa uwadze, gdyż obawiam się, że to niestety jeszcze nie koniec „rewelacji” Obywatela.

Zapraszam do zapoznania się z pełną treścią Postanowienia Rzecznika Dyscypliny dla Nauczycieli.

Tomasz Jakub Sulima

Burmistrz Orzysza

Załączniki

  1. Pobierz załącznik
Drukuj | Wyślij znajomym | 2014-09-18 12:54 | Jadwiga Gryncewicz
Pokrewne (tag): edukacja

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too