Dziś jest
PL EN DE UK LT

„TOPICHA”: spektakl muzyczny Ełckiego Teatru Tańca - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Ogród Pracy Twórczej » „Bachus nad Śniardwiskiem” » "Topicha" - spektakl muzyczny

„TOPICHA”: spektakl muzyczny Ełckiego Teatru Tańca

Termin: 10 sierpnia, godz.19:00

cena biletu: 10 zł

 „Topicha” - to poruszająca i smutna opowieść. Scenariusz tej pełnej grozy historii został stworzony na podstawie słowiańskiej legendy. Spektakl stwarza klimat starosłowiańskich lasów i jezior, pogańskich obyczajów i obrzędów.

    Tytułową bohaterką jest młoda dziewczyna, która lubi samotność, co staje się pretekstem do odrzucenia jej przez pozostałe dziewczęta. Napiętnowana przez społeczność w życiu codziennym, podczas zabaw, tańców i obrzędów, jest upokarzana i odtrącana.
    Bohaterka odnajduje miłość, jednak jej wybranek obawiając się, że straci przyjaciół porzuca dziewczynę, która ze smutku, samotności i żalu popełnia samobójstwo, powierzając swoje życie głębiom jeziora.
    Społeczność prawie nie zauważa, że zabrakło wśród nich nieszczęśliwej dziewczyny, żyją, bawią się i pracują, jak zazwyczaj.
    Ten spokój zakłóca jednak zaginięcie jednej z dziewcząt. Ginie także młody chłopak. Wszyscy szukają ratunku u Szamanki, która znajduje przyczynę zagadkowych zniknięć. Jest nią samobójczyni nazwana Topichą.
    Szamanka wywołuje Topichę z głębin jeziora na polanę. Tam dziewczęta i chłopcy wciągają topielicę do wspólnej zabawy, aby nie mogła powrócić do jeziora. Wstaje świt, a Topichę pochłania ziemia, spod której stara się jeszcze wydostać, aby powrócić w głębiny.
    Przepiękna muzyka, taniec i kostiumy obrazują wszystkie sceny, tworząc mistyczny spektakl utrzymany w atmosferze fantastyki i grozy.


Tańczą: Renata Bogdan, Katarzyna Bosko, Iga Drzymkowska, Sylwia Fojutowska, Iwona Grupkaitys, Anna Jabłońska, Monika Kitlas, Iza Pacewicz, Marta Skalska, Ewa Osińska, Monika Wielgat, Agnieszka Zyskowska, Kamil Dawidziuk, Michał Matulewicz, Piotr Miklusz, Artur Milewski, Krzysztof Murzyn, RafałSawko

Światło: Andrzej Pudłow, Krzysztof Stolecki

Kostiumy Teresa Waszkiewicz

Scenografia: Iwona Żabińska, Stefan Popko, Krzysztof Stolecki

Choreografia: Magdalena Witaszczyk

Scenariusz i reżyseria: Piotr Witaszczyk


Czas trwania:
60 minut

Premiera:
25 czerwca 2006 r.

 


 

 

Drukuj | Wyślij znajomym | 2007-05-31 14:38 | Ula Zapolnik

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too