Dziś jest
PL EN DE UK LT

Nowa przystań w Ogródku Jordanowskim - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Informacje i wydarzenia

Nowa przystań w Ogródku Jordanowskim

Ogródek Jordanowski w Orzyszu powiększył się o nowe miejsce rekreacyjne, jakim jest przystań kajakowa- poprawiając dzięki temu swoje walory wizualne i praktyczne. Piękno dziewiczej przyrody widocznej z nowego pomostu jest wspaniałym tłem dla organizacji eventów plenerowych, w tym imprez tematycznych, które odbywają się w Ogródku Jordanowskim. Nowo wybudowany pomost o drewnianej konstrukcji został zaimpregnowany przed wpływem warunków atmosferycznych metodą ciśnieniową.

Zadanie to trwale wpisuje się w przestrzeń publiczną porządkując układ przestrzenny nabrzeża, umożliwiając komfortowe podróżowanie szlakiem kajakowym „Śladami im. Michała Kajki”, a także tworząc bezpieczne zejście turysty nad wodę w celu poznawania  fauny i flory. Powstała przystań tworzy miejsce, w którym podróżujący drogą wodną mają możliwość zejścia na brzeg i odwiedzenia centrum Orzysza, odpoczynku w nowo zmodernizowanej przestrzeni parkowej .
Zadanie pod nazwą "Budowa przystani kajakowej przy Ogródku Jordanowskim w Orzyszu jako element turystyki transgranicznej" zostało zrealizowane w ramach przyznanej pomocy finansowej przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w konkursie "Łączy nas turystyka" w 2021 r. w kwocie 15 000,00 zł.
Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-11-26 15:01 | Patrycja Ostrowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too