Dziś jest
PL EN DE UK LT

Zakończenie renowacji cmentarza wojennego w Cierzpiętach - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Informacje i wydarzenia

Zakończenie renowacji cmentarza wojennego w Cierzpiętach

Dobiegły końca prace dotyczące renowacji cmentarza w Cierzpiętach. Prace renowacyjne poprzedziły badania wykopaliskowe przeprowadzone społecznie, siłami wolontariuszy, mieszkańców ziemi orzyskiej, oraz przyjezdnych z różnych części Polski, związanych ze społecznością portalu Dziedzictwo Wielkiej Wojny. Kierownikiem badań archeologicznych był dr hab. Maciej Karczewski, natomiast autorką projektu renowacji była dr Małgorzata Karczewska.

Cmentarz został zrekonstruowany i odnowiony zgodnie z zasadami cmentarnictwa I wojny światowe przy udziale Urzędu Miejskiego w Orzyszu, Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu. Wykonawcą prac była firma Zakład Usług Leśnych Robert Włodkowski.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

Gmina Orzysz w 2021 r. otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 86 303,00 zł ze Skarbu Państwa reprezentowanego przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju”.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-12-02 14:11 | Patrycja Ostrowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too