Dziś jest
PL EN DE UK LT

Parapiknik 2011 - największa impreza na mazurach - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Parapiknik

Parapiknik 2011 - największa impreza na mazurach

„Poznaj Mazury z Góry!”, to motyw przewodni tegorocznego Mazurskiego Pikniku Paralotniowego. To były trzy dni pełne emocji, wrażeń i niezapomnianych widoków. Doceniły to liczne tłumy przybywające do Szwejkówka

Ekipa „czarująca”, która kilkakrotnie wyruszała w przestworza przed imprezą by zapewnić piękną pogodę, spisała się na medal. Warunki pogodowe dla paralotniarzy przez te trzy dni były idealne.

Imprezę otworzył Prezes Stowarzyszenia GGC.  - Ogromne cieszę się, że Stowarzyszenie Gekon Glide Club zaprosiło do współpracy Gminę Orzysz z Panem Burmistrzem Tomaszem Jakubem Sulimą na czele. Współpraca ta w moim odczuciu jest naprawdę owocna, i wierzę że przy wspólnym działaniu Orzysz na stałe stanie się centrum mazurskiego paralotniarstwa - tymi słowami Zastępca Burmistrza Ewa Polkowska-Krupa przywitała uczestników Parapikniku.

Piknik Paralotniczy to przede wszystkim okazja do wspólnego wypoczynku. Organizatorzy przygotowali na ten weekend szereg atrakcji, m.in. możliwość poznania  paralotniowej Kadry Polski, przeloty paralotniami wokół jeziora Śniardwy, pokazy sprzętu czy paralotniowe akcje ratownicze.

Dla tych którzy bali się latać, lub mieli lęk wysokości, przygotowane były inne atrakcje: paintball, strzelanie z wiatrówki, quady, park zabaw dla dzieci, malowanie twarzy i wiele, wiele innych. Ich zainteresowaniem cieszyli się zarówno ci najmłodsi, jak i starsi. Zabaw, uśmiechu i radości naprawdę nie brakowało. Atrakcją sobotniego dnia był występ orzyskiego zespołu CAPTUM. Publiczność ciepło przyjęła młodych artystów, wspólnym śpiewom nie było końca.

Przy tej okazji należy zaznaczyć, iż tegoroczny Piknik to efekt pracy i zaangażowania wielu osób i  firm. Serdecznie dziękujemy za tak liczne wsparcie:
 
Lesławowi Moritzowi
- gospodarstwo rolne Ekoland
Norbertowi Klińskiemu - firma kamieniarska Kliński
Tadeuszowi Okuniewskiemu - Okoń Company
Krzysztofowi Mroczkowskiemu -  Piekarnia Mroczkowski
Jarosławowi Bałdydze - w Łysych
Jerremu Bosakowi - firma AB Foto,
Waldemarowi Śliwińskiemu - Gościniec Kormoran
Piotrowi Chorąży - Gościniec Chorążówka w Cierzpiętach
Mariuszowi Kaczorowskiemu - Radnemu Rady Miejskiej w Orzyszu
Dariuszowi Kościuszkiewicz - Obsesja Club
Pawłowi Adamiakowi - Zajazd Kasieńka
Arkadiuszowi Gietkowi - Przewozy Pasażerskie Arkadiusz Gietek
Mariannie Kościuszkiewicz - Sklep zooologiczno-wędkarski Wodnik
Anecie Kubrowskiej - studio kosmetyki profesjonalnej Wizaż
Zbigniewowi Jasińskiemu - Ubezpieczenia Jasiński
Tomaszowi Adamskiemu - Agentowi ubezpieczeniowemu PZU
Ewie i Piotrowi Paciorkom - gospodarstwo agroturystyczne Święty spokój

Miłym zaskoczeniem jest także fakt, iż Parapiknik zyskał tak wielu przyjaciół wśród mediów i znalazł się na licznych portalach naszego województwa.
W niedzielne południe przyszedł czas na oficjalne zakończenie Parapikniku oraz wręczenie nagród pilotom którzy zajęli czołowe miejsca w rozegranych konkurencjach. Rozstrzygnięto także konkurs i wręczono nagrody za najpiękniejszy latawiec „Sięgając chmur”.

Dla nas wszystkich z pewnością był to niezapomniany weekend, pełen pozytywnych emocji, widoków i wrażeń. Cieszymy się, że mieszkańcy naszej gminy aktywnie uczestniczyli w pikniku, a każdy znalazł coś dla siebie. Mamy nadzieję, że za rok rozmach pikniku będzie jeszcze większy. Tak przynajmniej zapewniają organizatorzy.

Burmistrz Orzysza serdecznie dziękuje Stowarzyszeniu Gekon Glide Club za efektywną i przyjazną współprac. Wyrazy uznania kieruje też do pracowników Domu Kultury w Orzyszu, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Urzędu Miejskiego w Orzyszu, Orzyskiego Centrum Informacji Turystycznej i strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzyszu. Dzięki Waszemu wysiłkowi dziś wspólnie możemy cieszyć się z tego sukcesu.

 

FOTOGALERIA - piątek 15 lipca


FOTOGALERIA - sobota 16 lipca


FOTOGALERIA - niedziela 17 lipca


 

Drukuj | Wyślij znajomym | 2011-07-19 14:12 | Agnieszka Górecka
Pokrewne (tag): parapiknik

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too