Dziś jest
PL EN DE UK LT

PIERWSZY INKUBATOR ZA NAMI - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Dom Kultury » Imprezy cykliczne » Inkubator » Rok 2005

PIERWSZY INKUBATOR ZA NAMI

Dnia 19 sierpnia w Ogródku Jordanowskim odbył się po raz pierwszy Przegląd Kapel Rockowych „Inkubator”. Nazwa przeglądu nawiązuje do jego głównego celu, jakim jest promocja (a więc wylęganie) młodych talentów sceny rockowej i punkowej.

Kapele przygotowały po około 30 minut materiału, utwory
polskie, kawałki w języku angielskim i covery, jednak promowane były utwory autorskie. Ideą przewodnią imprezy było stworzenie młodym artystom muzykom okazji do wystąpienia przed szeroką publicznością oraz posłuchania i poznania członków innych amatorskich kapel. Cennym doświadczeniem było również zdobywanie obycia ze sceną.
Impreza rozpoczęła się o godz. 17oo. Na deskach sceny orzyskiej zaprezentowały się cztery rodzime kapele oraz gościnnie wystąpiła kapela Koalla z Mrągowa.
Impreza rozpoczęła się koncertem zespołu Bastion, następnie wystąpiły kapele Human Error, Reaktor oraz Moroi. Jako ostatni wystąpił zespół Koalla, który koncertował około 40 minut.
Po zaprezentowaniu się kapel w ramach przeglądu scenę otwarto dla wszystkich chętnych do pogrania ku uciesze tłumów, z której to oferty skorzystali muzycy punkowi ze starej ekipy orzyskiej. Spontaniczne pogo trwało do godziny 2100.
Pierwszy „Inkubator” okazał się sukcesem i zgromadził rzesze młodzieży, Dom Kultury więc ma nadzieję, że przegląd na stałe wpisze się w kanon imprez kulturalnyh Orzysza i stanie się imprezą na szerszą skalę, przyciągając zespoły
i publikę spoza Orzysza. Za rok przegląd będzie miał już formę konkursową,
a nagrodą będzie nagranie płyty.
Do zobaczenia za rok!!!

Drukuj | Wyślij znajomym | 2005-08-26 12:19 | Beata Szymankiewicz

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too