Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Partnerzy z Gruzji goścmi Polskiego Radia Orzysz

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu radiowego, w trakcie którego przedstawiciel władz miasta Gori Ioseb Vanishvili oraz Sofia Rezrichenko i Tamara Lursmanashvili opowiadają o swich wrażeniach z pobytu w Orzyszu . Konstruktywna współpraca z partnerskim miastem w Gori w Gruzji trwa już od 5 lat. W trakcie audycji, która odbyła sie 11 września 2021 r. gruzińska nauczycielka, Tamara Lursmanashvili opowiada o wspólnym kursie edukacyjnym z zakresu edukacji włączającej, jaki wspólnie z polskimi nauczycielami, gruzini ukończyli w Dąbrówce, w Lokalnym Ośrodku Wiedzy i Edukacji.

"MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ" - AUDIOBOOK NA X NARODOWE CZYTANIE 2021

Zapraszamy do odsłuchu audiobooka nagranego wspólnie przez Polanę Kultury w Orzyszu oraz Dom Kultury w Rucianem-Nidzie, który został opublikowany na kanale YouTube Polany Kultury w Orzyszu 5 września 2021 w ramach X -tej, jubileuszowej edycji Narodowego Czytania.

Jubileusz 35-lecia Zespołu Śpiewaczego Orzyszanki

Uroczyste obchody 35-lecia działalności artystycznej jednego z najbardziej utytułowanych zespołów działających w naszej gminie odbyły się w trakcie Dożynek 2021 w Ogródku Jordanowskim.

Podziel się tym, co twORZYSZ!

Polana Kultury zaprasza wszystkich utalentowanych literacko mieszkańców gminy Orzysz do wspólnego nagrania audiobooka, złożonego z prac autorskich orzyszan.

Wspólna inwestycja drogowa Gminy Orzysz i Nadleśnictwa Giżycko

Już od połowy października br. roku mieszkańcy Gminy Orzysz odwiedzający bliskich na Cmentarzu Komunalnym w Okartowie będą mieli ułatwiony dojazd dzięki przebudowanej drodze. Dzięki tej inwestycji wzrośnie również zabezpieczenie przeciwpożarowe okolicznych lasów.

Święto Rybaka w Orzyszu 2021

27 sierpnia mieszkańcy oraz turyści świętowali Orzyskie Święto Rybaka. Za sprawą wspólnej inicjatywy Orzyskiego Stowarzyszenia „ Szansa na…”, samorządu Gminy Orzysz, Polany Kultury w Orzyszu oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzyszu oraz dofinansowaniu ze środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 zorganizowano imprezę plenerową, w której udział wzięło ponad 600 osób.

Plac zabaw w nowym Ogródku Jordanowskim otwarty przez orzyskie dzieci

W ten słoneczny, piątkowy poranek (10.09.2021 r.) z nutą niecierpliwości i radością w oczach dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu wraz z Burmistrzem Zbigniewem Włodkowskim, Zastępcą Burmistrza Beatą Jażdżewską, Dyrektorami oraz opiekunami oficjalnie otworzyły plac zabaw w nowym Ogródku Jordanowskim w Orzyszu.


SKO ZS-P Orzysz laureatem „Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli”

Zapraszamy do głosowania na kronikę SKO ZS-P w Orzyszu W Regionalnym Etapie Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności prezentacja konkursowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu znalazła się w gronie 10 szkół z całej Polski. Tym samym bierze udział w krajowym etapie tego konkursu, reprezentując region białostocki. W kolejnym etapie konkursu Komisja Banku PKO BP przyzna 3 miejsca i nagrody o wartości 20 tys. zł, 15 tys. zł lub 10 tys. zł. Dodatkowo szkoła stara się o nagrodę Internautów 10 tys. zł.

Dni Orzysza i Dożynki Gminne 2021

Mieszkańcy Gminy Orzysz, zaproszeni goście i turyści w ostatni, wakacyjny weekend świętowali Dni Orzysza oraz Dożynki Gminne. Trzydniowe świętowanie rozpoczęło się 27 sierpnia br. rano na Plaży Miejskiej w Orzyszu, gdzie odbyły się Rodzinne Zawody Wędkarskie. Następnie o godzinie 16 - tej odbył się pokaz kulinarny z udziałem Karola Okrasy. Znany i lubiany szef kuchni wspólnie z Burmistrzem Orzysza, włodarzami miast partnerskich, samorządowcami oraz dowódcą Batalionowej Grupy bojowej NATO, przygotowywali i serwowali mazurskie fishburgery. W trakcie pikniku kulinarnego odbyła się prezentacja zespołów muzycznych z Polany Kultury.

Zapraszamy na wyprawy wędkarskie z przewodnikiem

Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze” realizuje operację własną pt. „Promocja turystyki wędkarskiej na Jeziorze Orzysz”, dofinansowaną ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wartość operacji to 50 425,00zł, a kwota dofinansowania to 50 000,00zł.

KOLEJNY ROK AKADEMICKI NA UNIWERSYTECIE TRZECIEGO WIEKU W ORZYSZU OTWARTY!

Odśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczęła się wyjątkowa Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Orzyszu. Wyjątkowa dlatego, że swą obecnością uświetnili ją znamienici goście: Senator Rzeczpospolitej Polskiej Pani Małgorzata Kopiczko, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Orzyszu Pani Anna Pilarczyk, Burmistrz Orzysza Pan Zbigniew Włodkowski, zastępca mera miasta partnerskiego Gori Pan Ioseb Vanishvili, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Żyrzynie Pani Elżbieta Seredyn.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzyskie Centrum Informacyjne

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online INVEST IN ORZYSZ
Czyste Środowisko
Czyste Środowisko
Czyste Środowisko
Mazury to Biznes
W-MSSE
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too