Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Garnizonowe obchody Święta Wojska Polskiego

W niedzielę 8 sierpnia, w Orzyszu odbyły się garnizonowe obchody Święta Wojska Polskiego z udziałem żołnierzy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Zwieńczeniem uroczystości była defilada z użyciem ciężkich, opancerzonych pojazdów kołowych, będących na wyposażeniu Zawiszaków oraz wojsk sojuszniczych. Obchody uświetniła Orkiestra Wojskowa z Giżycka. Gorące podziękowania dla 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim za perfekcyjnie przygotowane i przeprowadzone wydarzenie.

Biuletyn Informacyjny Nr4/2021

Polecamy Państwu najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Magazynu Samorządowego Gminy Orzysz, a w nim między innymi apel Burmistrza do mieszkańców z prośbą o zaszczepienie się "Solidarnie przeciw Covid - 19"

Zapraszamy do udziału w nagraniu audiobooka!

W ramach Narodowego Czytania 2021 będziemy rejestrować w studio nagrań przy Polanie Kultury "Moralność Pani Dulskiej" autorstwa Gabrieli Zapolskiej. ZApraszamy do udziału w tej niezapomnianej przygodzie. Audiobook dostępny będzie na kanale YouTube Polany Kultury oraz wydany na płytach CD i pendrivach. Działanie finasowane jest w ramach programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności na mocy umowy zawartej z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży.

Konkurs Plastyczny " Orzyska Rybka"

Wspólnie z Orzyskim Stowarzyszeniem "Szansa na..." serdecznie zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Orzyska Rybka". Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody! Zadanie polegać będzie na stworzeniu pracy plastycznej o tematyce rybackiej. Szczegóły w regulaminie.

Dni Orzysza i Dożynki Gminne 2021

Przypominamy 27- 28 - 29 sierpnia 2021r. - Dni Orzysza i Dożynki Gminne 2021! Zachęcamy do zaplanowania ostatniego, wakacyjnego weekendu w Orzyszu. Czeka nas trzydniowe świętowanie i wiele niesamowitych atrakcji.

27 Sierpnia- Święto Rybaka w Orzyszu

Wspólnie z Orzyskim Stowarzyszeniem " Szansa na..." serdecznie zapraszamy na Święto Rybaka w Orzyszu, które odbędzie się 27 sierpnia 2021r. na Stadionie Miejskim w Orzyszu. W ramach wydarzenia odbędzie się pokaz kulinarny z udziałem Karola Okrasy, podczas którego przyrządzone zostaną mazurskie fishburgery. Zaplanowane zostały również Rodzinne Zawody Wędkarskie na Plaży Miejskiej. Na najmłodszych mieszkańców naszej gminy, czekać będą dmuchańce, a także gry i zabawy. Czekamy na Państwa ! Wydarzenie organizowane jest w ramach podpisanej umowy granatowej z LGD Mazurskie Morze dofinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zapisy do XIII Nocnego Turnieju Piłki Nożnej

Startują zapisy do XIII Nocnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Orzysza. Tegoroczna edycja odbędzie się w piątek 20 sierpnia. Na najlepszą drużynę czeka czek o wartości 1000 zł.

ORZYSZ SIĘ SZCZEPI

DZIŚ MAMY 92 OSOBY ZASZCZEPIONE. TO BARDZO DOBRY WYNIK. Już po raz drugi Orzyszanie wykazali wyjątkową aktywność w kwestii szczepienia. Zaszczepiły się 92 osoby podczas Pikniku Średniowiecznego, który się odbył się przy Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu, stanowiącego część obchodów Garnizonowego Święta Wojska Polskiego w Orzyszu. Dziękujemy służbom wojskowym za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu szczepień w Mobilnym Punkcie Szczepień. Mamy jeszcze dobrą wiadomość. Jeszcze 27 sierpnia, po raz ostatni tego lata, można będzie się zaszczepić szczepionką Johnson&Johnson w trakcie obchodów Dni Orzysza na Stadionie Miejskim. Zapraszamy!

Gry terenowe? W Orzyszu naturalnie! – podsumowanie realizacji projektu „Squad atrakcji terenowych”

„Squad atrakcji terenowych” to pomysł na integrację międzypokoleniową, zdrowo spędzony czas i poznawanie dziedzictwa kulturowego, który Stowarzyszenie Squad Inicjatyw zrealizowało w ramach dotacji w Programie PROW 2014-2020 w wysokości 24 907 zł., podpisując umowę o powierzenie grantu z Lokalną Grupą Działania Mazurskie Morze.

ORZYSZ SIĘ SZCZEPI

W najbliższą niedzielę tj. 8 sierpnia każdy niezaszczepiony mieszkaniec lub turysta będzie mógł po raz drugi w czasie wakacji, dokonać zaszczepienia przeciw COVID -19 jednorazową dawką preparatu firmy Johnson&Johnson. Szczepienia odbędą się w godz. 12.00 – 18.00 w Mobilnym Punkcie Szczepień przy ul. Giżyckiej 9 podczas obchodów Garnizonowego Święta Wojska Polskiego. Drogi Mieszkańcu dołącz do zaszczepionych!

Garnizonowe Święto Wojska Polskiego

Serdecznie zapraszamy do udziału w pikniku militarnym organizowanym z okazji Święta Wojska Polskiego. W niedzielę, 8 sierpnia przed ratuszem odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem wojska, a ulicami Orzysza przemaszeruje wojskowa defilada. Podczas części organizowanej przy Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej przeniesiemy się natomiast w okres średniowiecza. W programie przewidziane są m.in. pokazy walk rycerskich, warsztaty dawnych rzemiosł, stragany jarmarczne czy obóz rycerski z atrakcjami dla najmłodszych. Nie zabraknie także wystawy sprzętu wojskowego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Batalionowej Grupy Bojowej NATO oraz okazji do degustacji wojskowej grochówki. Zapraszamy też do Mobilnego Punktu Szczepień w godzinach: 12.00 -18.00 (szczepienia bez wcześniejszej rejestracji jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.

Utrudnienia w ruchu

Informujemy, że w związku z organizowanym w dniu 08.08.2021 r. Garnizonowym Świętem Wojska Polskiego, parkingi przy ul. Rynek 3 (przed Ratuszem Miejskim) oraz przy ul. Rynek 6 (przed punktami handlowymi) od dnia 07.08.2021 od godz. 20:00 do dnia 08.08.2021 do godz. 12:30 zostaną wyłączone z użytkowania.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzyskie Centrum Informacyjne

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online INVEST IN ORZYSZ
Czyste Środowisko
Czyste Środowisko
Czyste Środowisko
Mazury to Biznes
W-MSSE
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too