Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Zwrot podatku akcyzowego

Burmistrz Orzysza przypomina o terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Od 2 sierpnia 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. należy złożyć odpowiedni wniosek wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego za okres od 1 lutego 2021 r. do 31 lipca 2021 r. w ramach niewykorzystanego limitu zwrotu podatku określonego na 2021 r.

Informacja

Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski w dniach 4-24 sierpnia 2021 roku przebywa na urlopie związanym z pobytem w sanatorium. W tym czasie Burmistrza zastępują Sekretarz Gminy Monika Łępicka-Gij, a od 16 sierpnia Zastępca Burmistrza Beata Jażdżewska.

„Kobiety wiedzą co robią” – live in Orzysz - relacja z panelowej imprezy plenerowej

Gospodarzami spotkania z wyjątkowymi kobietami, które odbyło się w Orzyszu 30 lipca 2021 byli Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski oraz Fundacja Wysokich Obcasów. Impreza odbyła się na scenie plenerowej w gościnnych progach POLANY KULTURY Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Orzyszu.

"Regionalizmy i regionalizm. Mazurzy w historii, pamięci oraz zapomnianym języku" - w Bibliotece

Zapraszamy na wykład językoznawczy dr Eweliny Grześkiewicz, który odbędzie się w Bibliotece Polany Kultury 4 sierpnia 2021 o godz. 16:00.

Moc Kobiet – Kobiety wiedzą, co robią

Pod takim hasłem przewodnim 30 lipca 2021r. na gościnnym podwórku „Polany Kultury” w Orzyszu odbyło się plenerowe spotkanie ze znanymi osobistościami świata kultury, telewizji, biznesu, medycyny, a także mediów.

1 sieprnia zawyją syreny

W związku ze zbliżającą się 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego informujemy, że w dniu 1 sierpnia 2021 r. o godz. 17.00 na terenie miasta i gminy zostaną uruchomione syreny alarmowe. Włączenie syren odbędzie się na podstawie § 10 ust. 3 i 4 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r. poz. 96) w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.


ORZYSZ SIĘ SZCZEPI

Już jutro, tj. 30 lipca każdy niezaszczepiony mieszkaniec czy turysta będzie mógł dokonać zaszczepienia przeciw COVID -19 jednorazową dawką preparatu firmy Johnson&Johnson w Mobilnym Punkcie Szczepień przy ul. Wojska Polskiego 9 d na Polanie Kultury, podczas wyjątkowego wydarzenia pn. „Kobiety wiedzą co robią”. Szczepienia rozpoczną się już od godz. 12.00 i potrwają do godz. 18.00. Drogi Mieszkańcu wybierz się na Polanę i dołącz do zaszczepionych!

Zadbaj o swoje zdrowie

Serdecznie zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały bezpłatnego badania piersi w najbliższy piątek 30 lipca. Badania mammograficzne odbędą się w stacjonującym przy Polanie Kultury mammobusie przy ul. Wojska Polskiego 9 d w godz. 9.00- 17.00.

30 lipca Kobiety wiedzą co robią

Przypominamy 3️⃣0️⃣ lipca odbędzie się wydarzenie, którego głównymi bohaterkami będą kobiety 👩👱‍♀️👩‍🦳. Tego dnia podczas całego wydarzenia dostępny będzie mobilny punkt szczepie DRIVE THRU, gdzie każdy będzie mógł się zaczepić. 💉💉💉

Narodowy Spis Powszechny

Przypominamy, iż do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy!

29 sierpnia - Dożynki Gminne

Dziś prezentujemy program trzeciego dnia święta miasta- DOŻYNKI GMINNE 2021, które odbędą się2️⃣9️⃣ sierpnia🌻🌻🌻. Tradycyjnie Gminne Święto Plonów w naszym mieście rozpoczniemy od uroczystej Mszy Świętej w Kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Orzyszu. ⛪️Następnie w korowodzie dożynkowym udamy się do Ogródka Jordanowskiego, gdzie ok. godziny 13:00 nastąpi uroczyste otwarcie Dożynek wraz z otwarciem odnowionego Ogródka Jordanowskiego 🥳🥳🥳. O godzinie 14:00 zaplanowane są "Spotkania Folklorystyczne", podczas których odbędzie się Koncert Jubileuszowy " Kochamy Orzyszanki" z okazji 3️⃣5️⃣-lecia istnienia Zespołu❣. O 16:00 "Transgraniczne Dni Szlachty" omówienie projektu Interreg Polska-Litwa pn." Kaczka Podróżująca po drogach transgranicznych"🇪🇺. O 17:00 uroczyste wręczenie nagród w konkursach dożynkowych. 🥇🥈🥉 Ostatnim punktem programu jest zabawa taneczna DISCO POLO🎼🎼🎼🎤🎤. Serdecznie Państwa zapraszamy ‼️‼️

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzyskie Centrum Informacyjne

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online INVEST IN ORZYSZ
Czyste Środowisko
Czyste Środowisko
Czyste Środowisko
Mazury to Biznes
W-MSSE
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too