Dziś jest
PL EN DE UK LT

Mikołajkowo-Bajkowe Koło Fortuny w Bibliotece Miejskiej. - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Biblioteka Miejska

Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Fotograficznego📸

Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Fotograficznego📸 pt."Daleko padło jabłko od... moralności, dulszczyzna".
Jury konkursowe w składzie: Adriana Piekarska, Elwira Zadroga i Magdalena Fijoł po zapoznaniu się z pracami postanowiło przyznać nagrody:
I miejsce - voucher na 300 zł do Empiku otrzymuje obraz młodzieży z Centrum Młodzieżowego pod kierunkiem Małgorzaty Osieckiej
II miejsce - voucher na 200 zł do Empiku otrzymuje obraz autorstwa Marka Osieckiego
III miejsce - voucher na 100 zł otrzymuje obraz Kamili Dardzińskiej-Malon
Wyróżnienie - voucher na 50 zł otrzymuje Danuta Jędrych.
Po odbiór nagród zapraszamy do Biblioteki Polany Kultury. Dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy🥳🎊🎉

Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-08-25 10:36 | Maja Rostkowska

Bądź kreatywny! Weź udział w naszym konkursie!

Jeśli masz aparat fotograficzny (może być w telefonie😊), lubisz robisz zdjęcia, ale nie zajmujesz się tym zawodowo, to weź udział w Powiatowym Konkursie Fotograficznym pn. „DALEKO PADŁO JABŁKO OD…MORALNOŚCI, DULSZCZYZNA”, organizowanym przez naszą Bibliotekę Polany Kultury. Zadaniem konkursowym jest wykonanie i przesłanie do nas fotografii inspirowanej lekturą tegorocznego Narodowego Czytania, tj. „Moralnością Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Szczegóły konkursu: www.polanakultury.orzysz.pl. oraz Fb Biblioteki Polany Kultury. Czekamy na Wasze zgłoszenia do 16 sierpnia!

Załączniki

 1. Formularz dla osób niepełnoletnich
 2. Formularz dla osób pełnoletnich
 3. Regulamin konkursu fotograficznego
Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-07-15 08:32 | Maja Rostkowska

Wakacje w bibliotece!

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na "wakacje w bibliotece". W każdy czwartek o 11:00 organizujemy zajęcia literacko-plastyczne - kalambury, quizy, zagadki, zabawy, kreatywne prace plastyczne oraz dywan interaktywny. Zgłaszajcie się do nas pod nr 533 564 991. Ilość miejsc ograniczona!

Załączniki

 1. Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-07-06 14:28 | Maja Rostkowska

Uwaga Konkurs!!!

Chcesz zdobyć kartę do empiku? Nagraj filmik jak czytasz, recytujesz lub śpiewasz utwór wybranego Patrona Roku 2021. Termin nadsyłania prac: 22.06.2021 na adres mgbporzysz@gmail.com

Załączniki

 1. Karta zgłoszenia osoby niepełnoletniej
 2. Karta zgłoszenia osoby pełnoletniej
 3. Regulamin konkursu o Patronach Roku 2021
Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-06-15 15:25 | Maja Rostkowska

1 CZERWCA - DZIEŃ DZIECKA Z BIBLIOTEKĄ POLANY KULTURY!!!

Czekamy na Was na polance obok Ratusza Miejskiego!!!!

Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-05-28 14:30 | Maja Rostkowska

Powiatowy Konkurs Recytatorski "Ja, Norwid. Znajdziesz mnie w bibliotece"

Zachęcamy do udziału w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Ja, Norwid. Znajdziesz mnie w bibliotece" skierowanym do młodzieży szkół średnich w wieku 15-20 oraz dorosłych 21+. Atrakcyjne nagrody pieniężne już na Was czekają!!! Pierwsza nagroda - 300zł, druga - 200zł, trzecia - 100zł, wyróżnienie - 50zł w każdej kategorii. Odbiór nagród osobisty. Na nagrania czekamy do 8 czerwca. Ogłoszenie wyników 18 czerwca za pośrednictwem strony polanakultury.orzysz.pl oraz na FB Biblioteki Polany Kultury. Czekamy na Wasze prezentacje!!!

Załączniki

 1. Karta zgłoszenia osoby niepełnoletniej
 2. Karta zgłoszenia osoby pełnoletniej
 3. Regulamin Konkursu Recytatorskiego
Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-05-12 11:45 | Maja Rostkowska

Rozpoczynamy Tydzień Bibliotek!

Serdecznie zapraszamy na XVIII Tydzień Bibliotek!!!!
Sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy klikając w link do interaktywnego plakatu:

https://view.genial.ly/609287265473170d2c0e8922/interactive-content-untitled-genially
Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-05-07 17:16 | Maja Rostkowska

Uwaga Konkurs Plastyczny! "Okładka jak z obrazka" to coś dla Was!

Serdecznie zapraszamy przedszkolaki oraz dzieci szkolne z klas I-III oraz IV-VIII do udziału w konkursie plastycznym. Z niecierpliwością czekamy na Wasze prace do 13 maja godz. 18:00 Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępna do pobrania poniżej. Atrakcyjne nagrody rzeczowe już czekają!

Załączniki

 1. Regulamin konkursu plastycznego
 2. Pobierz załącznik
Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-05-06 11:17 | Maja Rostkowska

Nowości książkowe w Bibliotece Polany Kultury.

Drodzy Czytelnicy,
mamy dla Was świeżutkie, pachnące farbą drukarską nowości książkowe, zarówno z literatury pięknej, jak i ciekawostki popularno – naukowe.

Najpierw coś lżejszego. Spektakularna powieść mistrzyni pióra Kristin Hannah, autorki bestsellerów „Słowik” oraz „Zimowy ogród”. Niespokojne lato 1974… Kate Mularkey pogodziła się ze swoim miejscem w szkolnej społeczności. Nagle, ku jej zdumieniu, najfajniejsza dziewczyna w świecie zamieszkuje w sąsiedztwie i chce się z nią zaprzyjaźnić. Tully Hart ma wszystko – piękno, inteligencję, ambicje. Z pozoru różnią się tak bardzo, jak tylko dwie osoby mogą się różnić. Kate, niewyróżniająca się niczym szara myszka, jest skazana na wieczne pozostawanie w cieniu, ale ma kochającą rodzinę. Tully, otoczona chwałą i nimbem tajemnicy, kryje sekret, który ją niszczy. Zawierają pakt i zostają najlepszymi przyjaciółkami na zawsze, a wkrótce stają się jednym, nierozłącznym bytem.

Teraz odrobina astronomii. „Wyjątkowa planeta. Dlaczego nasze położenie w kosmosie umożliwia odkrycia naukowe”. „W książce napisanej z ogromnym rozmachem i śmiałością Guillermo Gonzales i Jay W. Richards w klarowny sposób przedstawiają argumenty za tym, że stary frazes, zgodnie z którym wszędzie jest dobrze, ale w domu najlepiej, jest najodpowiedniejszym miejscem do powstania metody naukowej. Gonzales i Richards rzucili rękawicę. Niech rozpocznie się debata. Ta sprawa dotyczy nas wszystkich.” Simon Conway.

„Reset. Świat na nowo” to książka, w której Karolina Korwin – Piotrowska zaprosiła do rozmowy dziennikarzy i artystów, znawców kultury i ludzkiej duszy, analityków i inżynierów przyszłości, a także tych, którzy na co dzień ratują nasze życie. Pandemia, lęk, bankructwo, cisza, paraliż, fake news, bunt. Tak większość z nas zapamięta 2020 rok. Świat wstrzymał oddech i zastygł w niepewności. A koronawirus, który był sprawcą tego zatrzymania, zmusił nas do zastanowienia się nad życiem. Czy świata w nim nie było za dużo, odwołując się do Olgi Tokarczuk? Być może zbytnio namnożyliśmy go w pogoni za pieniędzmi i wrażeniami. Co jest dla nas tak naprawdę ważne? Na czym się skupiamy? Kogo słuchamy? Po prostu: dokąd zmierzamy? Wszyscy zadajemy sobie te pytania…

Tomasz Mitra to ratownik medyczny z dziesięcioletnim stażem pracy w zespołach wyjazdowych. Instruktor zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych i postępowania w urazach u dzieci i dorosłych. Kilka lat temu całkowicie zakończył karierę związaną z medycyną. Po lekturze książki „Ratownik” chyba nikt nie będzie miał wątpliwości, dlaczego. Wypadek, próba samobójcza, udar, zawał, poparzenie, pobicie. Dyżur za dyżurem, wyjazd za wyjazdem, interwencja za interwencją. Nieszczęście często wymieszane z głupotą, tragedia czasem granicząca z groteską, cierpienie, rozpacz, ból. Śmierć – zawsze blisko, zawsze na wyciągnięcie ręki, zawsze gotowa, żeby wyjść z cienia i odegrać główną rolę. Antidotum? Alkohol, narkotyki, seks. W dowolnej kolejności, a najlepiej równocześnie. Żeby nie oszaleć, żeby wytrzymać, żeby nie pęknąć. Żeby z tego, który niesie pomoc, nie stać się tym, który pomocy potrzebuje. Bo chociaż chwilami jesteś Bogiem, od którego zależy ludzkie życie, to na przekór wszystkiemu musisz robić wszystko, żeby pozostać człowiekiem. A to bywa niewyobrażalnie trudne.

Zapraszamy do Biblioteki po fascynujące lektury!!!

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-02-02 14:45 | Maja Rostkowska

ZASADY KORZYSTANIA Z SYSTEMU ZAMÓWIEŃ ZASOBÓW BIBLIOTEKI POLANY KULTURY.

1. Przyjdź i zapisz się do Biblioteki w nowym systemie. Konieczny do tego jest numer PESEL oraz adres poczty elektronicznej. Otrzymasz od nas nową, plastikową kartę biblioteczną z numerem identyfikacyjnym. Od tej chwili możesz korzystać z naszej wypożyczalni.
2. Księgozbiór naszej Biblioteki możesz przeglądać na stronie www.szukamksiazki.pl, w wyszukiwarce bibliotek wpisując Orzysz.
3. Aby móc dokonać zamówienia książki, musisz założyć konto na stronie www.szukamksiazki.pl i do tego potrzebny Ci będzie Twój numer karty bibliotecznej i adres poczty e-mail.
4. Po założeniu konta możesz dokonywać zamówień. Każde z nich będzie potwierdzone informacją zwrotną od systemu MAK+ wysłaną na adres e-mail podany przy zakładaniu karty bibliotecznej.
5. W treści wiadomości otrzymasz datę, do kiedy możesz zgłosić się po odbiór wybranej przez Ciebie książki. Po upływie tego terminu książka wróci na półkę.
Zapraszamy do umawiania wizyt pod numerem tel. 533 564 991, wypożyczalnia jest czynna od wtorku do piątku w godz. 10.00. - 18.00., oraz w soboty w godz. 9.00. - 14.00.
Czekamy na Was !!!
Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-01-18 15:49 | Maja Rostkowska

Nowa akcja Kinder w naszej Bibliotece!!!

Drodzy Czytelnicy!
Po raz kolejny nasza Biblioteka bierze udział w akcji organizowanej przez Kinder. Tym razem pomagamy małym bibliotekom.Przynieś książki do wspólnego czytania do naszej biblioteki,a my przekażemy je dalej!

Wspomóż biblioteki i ich małych czytelników.
Przynieś przeczytane przez Twoje dzieci książki do lokalnej biblioteki. Kinder je zbierze, doda nowe książki i przekaże małym bibliotekom, w których brakuje książek do wspólnego czytania z dzieckiem.
Sprawdź listę bibliotek, które czekają na książki od Ciebie na stronie www.kinder.pl
Książki dla dzieci w wieku od 2 do 14 lat można zostawiać w oznaczonym kartonie w przedsionku przy głównym wejściu Ratusza przy ul. Rynek 3. Po oddaniu książek wpisz się na listę, po uspokojeniu sytuacji epidemicznej wręczymy Ci imienny dyplom. 
W imieniu Bibliotek, z góry dziękujemy!!!!!
Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-11-03 10:29 | Maja Rostkowska

Wypożyczalnia Biblioteki Miejskiej otwarta!!!

Drodzy Czytelnicy!
We wtorek 5 maja Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Orzyszu otwiera swoją wypożyczalnię. W związku z restrykcjami wynikającymi z pandemią koronawirusa COVID-19 udostępnimy Państwu możliwość wypożyczania książek w określonych godzinach i po uprzedniej telefonicznej rezerwacji terminu i godziny spotkania.
Na skorzystanie z wypożyczalni książek należy umówić się wcześniej nr. tel.: 533 564 991.

W bibliotece jednocześnie będą mogły przebywać 2 osoby + personel.
Czas wizyty 15 minut. Każdy z Czytelników po odstawieniu wypożyczonej książki na miejsce wskazane przez pracownika biblioteki będzie mógł wypożyczyć do 10 książek.
Zwrócone książki odstawione zostaną na okres dwutygodniowej kwarantanny do wydzielonego pomieszczenia.
Za wszelkie niedogodności z góry Państwa przepraszamy, ale wynikają one tylko z troski o Wasze i Nasze zdrowie!
Godziny otwarcia wypożyczalni:
poniedziałek - wypożyczalnia nieczynna, prace wewnętrzne biblioteki
wtorek - 14:00- 18:00
środa - 10:00 - 14:00
czwartek - 14:00 - 18:00
piątek - 10:00 -14:00
Nr. tel.: 533 564 991.
Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-05-05 18:33 | Maja Rostkowska

Przedświąteczny haft matematyczny na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Orzyszu.

12 grudnia odbyły się ostatnie, w tym roku kalendarzowym, zajęcia na UTW w Orzyszu. Tym razem słuchacze zmierzyli się z trudną sztuką – haftem matematycznym.

Tajniki tej formy artystycznej zdradziła słuchaczom Pani Ania Adamczyk, z którą mieliśmy okazję poznać się w zeszłym roku, przy produkcji świec. W rezultacie naszych zajęć powstały piękne kartki świąteczne, które być może ktoś z Państwa znajdzie w swojej skrzynce pocztowej z najlepszymi życzeniami. WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-12-13 13:40 | Maja Rostkowska

Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece Miejskiej.

25 listopada to dzień wyjątkowy. Dlaczego? Bo to Dzień Pluszowego Misia!!! I z tej okazji w naszej Bibliotece mieliśmy wizytę wyjątkowych gości. Odwiedziły nas dzieci z grupy 0B, z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Orzyszu.

Ale nie przyszły same, tylko w towarzystwie swoich ukochanych pluszowych przyjaciół. Były misie, świeżaki, truskawka, nietoperz, konik, hipopotam, zając, piesek i wiele innych. Pan Edzio, Gangster, Roxy, Bartek, Kajtuś – to imiona miękkich, pluszowych zabawek, które dziś dotrzymują dzieciom towarzystwa. Po gromkim przywitaniu i krótkim zwiedzaniu Biblioteki, dzieci obejrzały książeczki o misiach dostępne w naszej Bibliotece i wybrały do przeczytania arktyczne opowiadanie „Lekcja pływania” pochodzące z książki Anieli Cholewińskiej – Szkolik pt. „Bajki o misiach z czterech stron świata”. Po przeczytaniu ciekawej historii o misiu Płatku, Pomponie i Kuleczce dzieci żwawo przystąpiły do kolorowania ilustracji z misiami. Wystawę prac można obejrzeć w Bibliotece. Zapraszamy !!!

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-11-25 15:09 | Maja Rostkowska

Hurraaaaa!!!! Mamy to !!!!!

Mamy oficjalne potwierdzenie,że nasza Biblioteka otrzymała 1744 głosy i zdobyła 162 miejsce w konkursie organizowanym przez firmę Kinder. A co za tym idzie? Otrzymamy dwie pufy do wspólnego czytania oraz książki o wartości 300 zł z Wydawnictwa Znak.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na naszą Bibliotekę!!!!!

Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-11-13 12:05 | Maja Rostkowska

ODDAJ SWÓJ GŁOS NA ORZYSKĄ BIBLIOTEKĘ!

Pomóżcie naszej orzyskiej Bibliotece zostać jedna z 300 bibliotek w kraju, które wygrają nagrody w akcji KINDER "Przerwa na wspólne czytanie"!

Możemy wygrać 5000 zł na książki dla dzieci oraz dwa pufy do naszej czytelni!
Można oddać jeden głos dziennie do dnia 04.11.2019r.
Na razie jestesmy na 890 miejscu a musimy być na co najmniej 300!
Będziemy ogromnie wdzięczni za Waszą pomoc <3
https://www.kinder.com/pl/pl/xp/wspolneczytanie/glosowanie…
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-10-15 15:13 | Maja Rostkowska

"O królestwie i złocie". Ferie w Bibliotece!

To tytuł baśni, która powstała z obrazków na warsztatach teatralnych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Wyobraźnia dzieci nie ma granic, dlatego też w baśni było wszystko co możliwe.

I król z królową, i ufoludek, i rabuś. Jaś i Małgosia w piernikowym domku również mieli swoją rolę. Babcia z dziadkiem łapali rabusia, nie pozwolili mu ukraść skrzyni pełnej złota, pilnowanej przez śpiącego smoka, którego gonił wilk z Czerwonym Kapturkiem. Królewicz z Królewną na rowerze i deskorolce udali się na wycieczkę do Nowego Jorku a wylądowali na bezludnej wyspie. Na koniec tej mrożącej krew w żyłach historii przyjechała straż pożarna, Czerwony Kapturek wziął ślub z rycerzem na białym koniu, pod drzewem i wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Fascynująca historia, prawda? Andersenowi się nie śniło.... Po ułożeniu scenariusza odbyły się próby generalne pod czujnym okiem reżyserki Pauliny a następnie przedstawienie dla publiczności. Występ uzyskał aprobatę widzów i został nagrodzony gromkim brawami. Po ciężkiej pracy aktorzy zasłużyli na odpoczynek i odrobinę słodyczy. Brawa dla nich.
 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-01-28 14:18 | Maja Rostkowska

Mikołajkowo-Bajkowe Koło Fortuny w Bibliotece Miejskiej.

Bitwa na kule śnieżne, Bajkowe Koło Fortuny, spotkanie z Mikołajem i Bałwankiem, mnóstwo słodkości i upominków oraz wiele innych atrakcji, to prezent, jaki Biblioteka Miejska zrobiła dzieciom z okazji Mikołajek. Było wesoło, było śmiesznie, było SUPER! Dziękujemy Paniom Dominice Dudko i Patrycji Jach za pomoc w opanowaniu bandy rozbrykanych dzieciaków :)

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-12-07 11:47 | Maja Rostkowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too