Dziś jest
PL EN DE UK LT

Szlak kajakowy im. Michała Kajki - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Turystyka » Szlak Kajakowy

Szlak kajakowy im. Michała Kajki

W 1994 roku pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Orzysz uruchomiono "Orzyski Szlak Kajakowy im. M. Kajki" o długosci 34 km.

 

    Zapraszamy do przepłynięcia tej niezwykłej trasy, której przesłaniem jest kontakt z przyrodą. Trasa wiodąca kanałami i jeziorami prowadzi kajakarza w interesujące miejsca i zakątki, a w szczególności do Muzeum Michała Kajki Mazurskiego Poety, które znajduje się w miejscowości Ogródek. Trasa szlaku łączy jezioro Śniardwy, Tyrkło, rzekę Orzyszę, kanał Orzyski, jezioro Orzysz, kanał Rostki, jezioro Rostki, kanał Ogródek oraz jezioro Ogródek , Lipińskie i Zdedy. Gmina Orzysz,  jak mało który region w kraju obdarzona jest przez naturę warunkami do wypoczynku i uprawiania turystyki aktywnej. Zgromadzone na szlakach wodnych i rowerowych cenne zabytki dziedzictwa kulturowego, otoczone niezwykłymi elementami przyrody, prezentują piękno tradycji i miejscowe zwyczaje.

 

Drukuj | Wyślij znajomym | 2009-10-27 09:24 |

Pozostałe aktualności

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too