Dziś jest
PL EN DE UK LT

Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Michała Kajki w Dąbrówce - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Michała Kajki w Dąbrówce » O szkole

Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Michała Kajki w Dąbrówce

Zespół Szkolno Przedszkolny im. Michała Kajki w Dąbrówce

Dąbrówka 40
12-250 Orzysz


(0-87) 425 32 24
(0-87) 425 32 24

zs_dabrowka@o2.pl
SZKOŁA PODSTAWOWA - Nauka w szkole podstawowej trwa 6 lat i kończy się sprawdzianem dającym możliwość kształcenia w gimnazjum Przedmioty nauczania w szkole podstawowej język polski, sztuka, matematyka, historia, język angielski, przyroda, technika, informatyka, wychowanie fizyczne, religia lub etyka. Szkoła zapewnia naukę języka niemieckiego. W zależności od potrzeb istnieje możliwość rozszerzania nauki języka niemieckiego o dodatkowe godziny lekcyjne W zależności od uzdolnień i inicjatywy młodzieży prowadzona jest działalność edukacyjna w ramach następujących kół zainteresowań:

- koło polonistyczne
- koło matematyczne
- koło informatyczne
- koło sportowe / SKS/
- harcerstwoGIMNAZJUM - Nauka w gimnazjum trwa 3 lata i zakończy się egzaminem dającym możliwość kształcenia w liceum profilowanym lub szkole zawodowej. Przedmioty nauczania w gimnazjum: język polski, język angielski, język niemiecki, matematyka, historia wiedza o społeczeństwie, biologia, geografia, fizyka, chemia, informatyka, technika, sztuka, wychowanie fizyczne, religia lub etyka. Szkoła zapewnia naukę języka niemieckiego. W zależności od potrzeb istnieje możliwość rozszerzania nauki języka niemieckiego o dodatkowe godziny lekcyjne. W ramach trzech przedmiotów: informatyka, technika i wychowanie fizyczne jest zastosowany podział na grupy w celu zwiększenia skuteczności nauczania. W zależności od uzdolnień i inicjatywy młodzieży prowadzona jest działalność edukacyjna w ramach następujących kół zainteresowań:

- koło polonistyczne
- koło matematyczne
- koło informatyczne
- koło sportowe / SKS/


Szkoła posiada dwie nowocześnie wyposażone pracownie informatyczne z dostępem do internetu. Zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się w dobrze wyposażonej sali gimnastycznej lub na boisku szkolnym odpowiednio przystosowanym do gier zespołowych /koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej/. Uczniowie mają możliwości wszechstronnego rozwoju fizycznego poprzez udział w różnorodnych zawodach sportowych na szczeblu międzyszkolnym, gminnym, wojewódzkim i krajowym. Biblioteka szkolna posiada bogaty księgozbiór oraz wydzielony kącik czytelniczy z aktualną prasą młodzieżową. Godziny otwarcia biblioteki dostosowane są do potrzeb uczniów. Tradycją naszej szkoły jest organizowanie wycieczek krajoznawczych oraz jednodniowych wyjazdów do teatru lub kina. W czasie dni wolnych od zajęć organizujemy ciekawe formy wypoczynku między innymi gry i zabawy sportowe, konkursy, wyjazdy na basen, zajęcia w sali informatycznej. Dowóz młodzieży do gimnazjum odbywa się z korzyścią dla uczniów, umożliwiając im udział w zajęciach pozalekcyjnych. W szkole od roku szkolnego 2003 /2004 funkcjonuje świetlica szkolna, z której pod opieką nauczyciela korzystają uczniowie oczekujący na przyjazd autobusu szkolnego. Dodatkowo będą organizowane zajęcia w ramach świetlicy opiekuńczo - wychowawczej. Zapewniamy dożywianie (obiad lub bułka + jogurt /owoc/ finansowane przez sponsorów. Organizujemy wiele konkursów przedmiotowych i tematycznych, w których uczniowie zajmują czołowe lokaty na szczeblu gminnym i powiatowym. W naszej szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski, który jest organizatorem dyskotek dla młodzieży i wielu akcji charytatywnych.
Drukuj | Wyślij znajomym | 2004-02-16 10:31 | Admin

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too