Dziś jest
PL EN DE UK LT

Jezioro Ublik Wielki - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Turystyka » Miejscowości » UBLIK » Jezioro

Jezioro Ublik Mały

Jezioro położone w odległości 8 km na północ od Orzysza. Północny kraniec jeziora łączy rów przepływowy z jeziorami Ublik Wielki.

Powierzchnia jeziora 88 ha, głębokość 26,5 m.
Brzegi jeziora strome, od południa zalesione, z pozostałych stron jezioro otaczają pola i łąki. Najbliższa wieś Ublik znajduje się w odległości l km na zachód. W jeziorze żeruje leszcz, płoć, okoń, węgorz, szczupak i sieja.
Drukuj | Wyślij znajomym | 2005-08-30 14:24 |

Jezioro Ublik Wielki

Jezioro położone w odległości 9 km na północny - zachód od Orzysza. Połączone rowami przepływowymi z jeziorami Ublik Mały i Buwełno. We wschodniej części jeziora trzy duże zatoki. Powierzchnia jeziora wynosi 193,5 ha; maksymalna głębokość 32 m, długość 4 km, szerokość 150 - 900 m.
Linia brzegowa jeziora rozwinięta - brzegi bezleśne, przeważnie dość wysokie, miejscami niskie, podmokłe. Z jeziora można urządzać spływy kajakowe na jeziorze Buwełno i dalej na jeziorze Niegocin. Nad jeziorem leży wieś Ublik. W jeziorze przeważa leszcz, żeruje też okoń, szczupak, węgorz, płoć.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2005-08-30 14:22 |

Pozostałe aktualności

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too