Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Miasta Partnerskie

Partnerska wizyta w Gruzji

Kolejne znoszenie obostrzeń pandemicznych dało szansę na odnowienie i kontynuację partnerstwa między Orzyszem a miastem Gori w Gruzji. Z wielką radością Burmistrz przyjął zaproszenie Mera Konstantine Tavzarashvili do złożenia kolejnej wizyty w Gori, którą odbył wraz z delegacją w dniach 30.05-05.06.2021 r. Wizyta rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniająca Marszałka Józefa Piłsudskiego, w ten sposób również podkreślono niedawno obchodzoną rocznicę odzyskania niepodległości przez Gruzję.
Agata Borchet 2021-06-09 10:04
więcej

Życzenia

Mam przyjemność złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Niepodległości Gruzji oraz 30-lecia niepodległości współczesnej Gruzji. Niech ten dzień przypomina dumną historię państwa i narodu Gruzińskiego. W Dniu Niepodległości Gruzji wszystkim naszym Przyjaciołom Gruzinom z Gori w imieniu mieszkańców Orzysza składamy życzenia wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów w rozwoju gospodarczym oraz jak najszybszego wstąpienia w struktury Unii Europejskiej.
Agata Borchet 2021-05-27 10:42
więcej

Współpraca miast partnerskich Orzysz - Gusiew

W dniach 21 – 25 października 2019 r. w ramach programu finansowanego przez Centrum Polsko - Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia z siedzibą w Warszawie odbywa się wymiana dzieci i młodzieży z Orzysza i Gusiewa. Orzyska młodzież wyjechała do Rosji poznawać bliżej pasje naszych sąsiadów, gdyż pod tytułem „To coś więcej niż hobby, to pasja” realizowany jest wspólnie projekt napisany przez panie: Agnieszkę Chaberską i Wiolettę Bałdygę. W spotkaniu na zaproszenie mera Gusiewa Aleksandra Kitajewa uczestniczyła również delegacja z Gminy Orzysz na czele z Burmistrzem Orzysza Zbigniewem Włodkowskim. Było to wspaniałe, przyjacielskie i edukacyjne spotkanie.
Agata Borchet 2019-10-24 13:29
więcej

Wizyta w Zgierzu na „Zakończeniu Lata”

Wizyta w partnerskim mieście Zgierz na zaproszenie prezydenta Zgierza Przemysława Staniszewskiego odbyła się w dniach 13-14 września 2019 r. W wydarzeniu pod nazwą „Zakończenie Lata” wzięła udział delegacja w składzie: Pani Anna Pilarczyk Przewodniczącą Rady Miejskiej w Orzyszu, Pani Anna Kamińska Skarbnik Gminy, Pani Agata Borchet Naczelnik Wydziału Promocji, Pani Beata Szymankiewicz Dyrektor Muzeum Wojska Wojskowości i Ziemi Orzyskiej. W wydarzeniu uczestniczyły również delegacje z Litwy, Słowacji i Czech.
Agata Borchet 2019-09-17 12:50
więcej

Podpisanie umowy partnerskiej

W dniu 8 września 2019 r. podczas Dożynek Gminnych w miejscowości Rostki Skomackie, odbyło się uroczyste podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Gminą Orzysz a Gminą Janowiec. Umowę podpisali Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Orzyszu Anna Pilarczyk, Wójt Gminy Janowiec Jan Gędek oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Janowiec Mariusz Biernacki. Podpisanie umowy zostało poprzedzone podjęciem stosownych uchwał w obu gminach.
Agata Borchet 2019-09-17 12:41
więcej

Święto Ukrainy

Na zaproszenie mera naszego miasta partnerskiego Horoszewa – Władymira Stolarczuka, delegacja z Gminy Orzysz w składzie: Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski, Radni Rady Miejskiej Pani Ewa Stankiewicz, Pan Zbigniew Krawczyk oraz Naczelnik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Pani Katarzyna Owczarek, wzięli udział w uroczystościach Święta Niezależności Ukrainy.
Agata Borchet 2019-08-27 09:52
więcej

Robocza wizyta u naszych litewskich partnerów

Podpisy Burmistrza Orzysza Zbigniewa Włodkowskiego oraz Pani Mer Regionu Lazdijai (Łoździeje) Ausmy Miškiniené przypieczętowały kilkumiesięczną pracę polsko - litewskiego zespołu nad projektem, który w najbliższych tygodniach zostanie złożony do funduszy INTERREG LITWA - POLSKA.
Agata Borchet 2019-08-13 08:38
więcej

« · 1 · 2 · 3 · »» · »
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too