Dziś jest
PL EN DE UK LT

Świetlice w Gminie Orzysz - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Świetlice w gminie Orzysz

Świetlice w Gminie Orzysz

Świetlica opiekuńczo-wychowawcza jest ogólnie dostępna dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży.  Do zadań świetlicy należy w szczególności zapewnienie dzieciom opieki wychowawczej w czasie wolnym od zajęć szkolnych, udzielanie pomocy w nauce, organizowanie wychowankom czasu wolnego (zabawy, zajęcia sportowe, wycieczki) i inne formy aktywnego spędzania czasu oraz uczestnictwo w życiu kulturalnym i społecznym,
dbanie o rozwój zainteresowań i uzdolnień dzieci.

Świetlice wiejskie to miejsca spotkań mieszkańców, szczególnie dzieci i młodzieży. Odbywają się w nich zebrania wiejskie, zajęcia kulturalne, rozrywkowe i sportowe, spotkania Kół Gospodyń Wiejskich, liczne imprezy okolicznościowe (m.in. Walentynki, Dzień Matki, Dzień Ojca, Andrzejki, Mikołajki, Choinka, Wieczerza Wigilijna) i plenerowe (kuligi, ogniska, wycieczki).

Świetlice te są „kuźnią” nowych pomysłów na atrakcyjne spędzenie czasu.

Celem świetlic wiejskich jest zorganizowanie młodym ludziom czasu. Świetlice w naszej gminie są miejscem nauki i zabawy, są miejscem integracyjnych spotkań, miejsce, gdzie mieszkańcy rozwijają swoje zainteresowania.

Obecnie na terenie naszej Gminy funkcjonuje 11 świetlic wiejskich, które wpłynęły w znacznym stopniu na integrację i aktywizację społeczeństwa.

Świetlice są głównym ośrodkiem życia kulturalnego, są miejscem codziennej pracy i twórczych poczynań. Pełnią one funkcje kulturotwórcze, wychowawcze, dydaktyczne oraz opiekuńcze. Z myślą o wychowankach przygotowanych jest szereg zajęć, które dają możliwość rozwijania swoich umiejętności, inspirująco twórczych poczynań, m.in. zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe, taneczne, kulinarne, teatralne, gry, tenis stołowy, seanse filmowe, wycieczki, pomoc w nauce, robótki ręczne, gry i zabawy na powietrzu, ogniska.

Charakter świetlic tworzą dzieci i młodzież, które przychodząc sugerują czego oczekują i jakie są ich potrzeby. Zajęcia prowadzone w świetlicach wynikają z ich potrzeb i zainteresowań.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2007-04-17 10:40 | Agnieszka Górecka

Pozostałe aktualności

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too