Dziś jest
PL EN DE UK LT

Szkoła Podstawowa im. K.I. Gałczyńskiego w Okartowie - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Michał Kajka - Poeta Mazur » Partnerzy projektu » Szkoła Podstawowa w Okartowie

Szkoła Podstawowa im. K.I. Gałczyńskiego w Okartowie

Okartowo 22
12-250 Orzysz
adres internetowy szkoły: www.sp.okartowo.pl
e-mail: sp@okartowo.pl

 

Charakterystyka szkoły:


 Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Okartowie położona jest w malowniczym miejscu nad jeziorami Śniardwy i Tyrkło. Do szkoły uczęszcza 97 uczniów, obecnie pracuje 12 nauczycieli.


 Szkoła jest miejscem, gdzie czas wolny chętnie spędzają nie tylko uczniowie ale także mieszkańcy pobliskich miejscowości.
Uczniowie korzystają z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych rozwijających ich zainteresowania: koła przedmiotowe, drużyna harcerska, SKS, chór szkolny, Spółdzielnia Uczniowska "Pszczółka". Placówka jest wyposażona w nowoczesny sprzęt audiowizualny, komputerowy i sportowy, a także pomoce dydaktyczne rozwijające umiejętności i zainteresowania każdego ucznia.
W bibliotece szkolnej działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, księgozbiór spełnia oczekiwania zarówno uczniów, nauczycieli jak i środowiska lokalnego.
Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli biorą udział w konkursach na różnych szczeblach i osiągają sukcesy.

 Organizowane są również ciekawe konkursy wewnątrzszkolne, w których biorą udział nie tylko uczniowie ale i nauczyciele. Są one doskonałym sposobem integrowania społeczności szkolnej.


 Bardzo dobrze układa nam się współpraca z rodzicami, chętnie włączają się w  przygotowywania uroczystości szkolnych.


 Szkoła ma przyjaciół, którzy wspierają jej działania na wielu płaszczyznach.


 W kalendarzu szkolnych imprez mamy wiele uroczystości, ale wśród nich na uwagę zasługują te, które przyciągają mieszkańców okolicznych miejscowości, np.: ślubowanie uczniów klasy pierwszej, Wigilia szkolna, choinka połączona z obchodami Dnia Babci i Dziadka, Dzień Samorządności, Dzień Matki.


 W czasie wakacji organizowane są kolonie letnie, w których uczestniczą uczniowie naszej szkoły oraz dzieci i młodzież m.in. z Ełku, Pisza, Orzysza, Giżycka, Mikołajek, Łomży. Mają one możliwość zwiedzenia różnych zakątków naszego kraju, np. Krakowa, Trójmiasta, Szlaku Piastowskiego, Kotliny Sandomierskiej i Roztocza.


 W placówce w miesiącach letnich funkcjonuje Szkolne Schronisko Młodzieżowe, które cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z kraju i zagranicy. Wielu z nich odwiedza nas corocznie a z okazji świat otrzymujemy życzenia.

 

Drukuj | Wyślij znajomym | 2008-06-20 11:52 | Joanna Mroczek

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too