Dziś jest
PL EN DE UK LT

Zespół Szkół im. Michała Kajki w Dąbrówce - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Michał Kajka - Poeta Mazur » Partnerzy projektu » Zespół Szkół im. Michała Kajki w Dąbrówce

Zespół Szkół im. Michała Kajki w Dąbrówce

12-250 Orzysz
Dąbrówka 40
tel./fax: 087 425 32 24
e-mail: zs_dabrowka@o2.pl

 

 Szkoła w Dąbrówce istnieje od października 1946 roku - na początku jako szkoła podstawowa, a od 1999 razem z gimnazjum jako Zespół Szkół, który 27 września 2006 roku otrzymał imię mazurskiego poety Michała Kajki.


 W szkole prowadzone są cykliczne działania popularyzujące wiedzę na temat patrona, organizowane imprezy kulturalno-rozrywkowe dla społeczności lokalnej, nawiązana została współpraca ze szkołami noszącymi imię Michała Kajki. Profesjonalna sala do nauki języków obcych i nowocześnie wyposażona pracowania informatyczna pozwalają nam także na nawiązanie kontaktów z licznymi partnerami z zagranicy, szczególnie z Niemiec.


 Zespół Szkół w Dąbrówce posiada bogatą bazę dydaktyczną, dzięki czemu uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania podczas różnorodnych zajęć pozalekcyjnych. Szkoła dysponuje boiskiem do piłki koszykowej, siatkowej i nożnej, a nowoczesny sprzęt sportowy pozwala dzieciom i młodzieży atrakcyjnie spędzać wolny czas.


 W Szkole Filialnej w Drozdowie w sezonie letnim prowadzone jest Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Schronisko posiada bezę noclegową z możliwością przygotowywania ciepłych posiłków, a ogrodzony teren zapewnia bezpieczeństwo i możliwość prowadzenia zajęć rekreacyjno - sportowych. Tuż za ogrodzeniem rozciągają się lasy, w których można znaleźć dorodne grzyby oraz smakowite maliny i jagody.
 W bliskim sąsiedztwie schroniska znajdują się Bagna Nietlickie, będące częścią rezerwatu przyrody, na których można podziwiać wspaniałe okazy mazurskiej fauny i flory.
 Walorem schroniska jest też niewielka odległość od trzech najpiękniejszych jezior (jez. Śniardwy, jez. Tyrkło i jez. Buwełno).


 Schronisko w Drozdowie jest także doskonałym miejscem wypadowym dla turystów, którzy zwiedzają naszą okolicę na rowerach. Wieś Cierzpięty – Bagno Nietlice – Wieś Zastrużne – bory bagienne koło wsi Drozdowi – Rzeka Wężówka są bowiem częścią trasy rowerowej – trasa C (szlak zielony) po „Szwajcarii Orzyskiej”.

 

Drukuj | Wyślij znajomym | 2008-06-24 13:23 | Joanna Mroczek

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too