Dziś jest
PL EN DE UK LT

Powiat Piski - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Michał Kajka - Poeta Mazur » Partnerzy projektu » Powiat Piski

Powiat Piski

Starostwo Powiatowe w Piszu
Pl. Daszyńskiego 7
12-200 Pisz, Tel. 087 423 35 05

 

 Niewiele jest miejsc, do których z sentymentem i tęsknotą wracamy pamięcią. Zaliczamy do jednych z najpiękniejszych zakątków Polski Powiat Piski niewątpliwie stanowi jedno z nich. Malownicze bogactwo przyrodnicze ozdobione licznymi jeziorami i rzekami oraz bogata historia Ziemi Piskiej czarują swoim urokiem i niezwykłością. To wymarzone miejsce uprawiania wszelakich form aktywności oraz obcowania z kulturą mazurskiej ziemi i jej mieszkańców. Wiedzą o tym doskonale rodowici mieszkańcy, ale również nasi Goście. Amatorzy grzybobrania, wędrówek pieszych, rowerowych oraz chcący odpocząć od zgiełku codzienności - każdy znajdzie coś dla siebie.

 Najważniejsze wydarzenia:


• Gala ,,Wilka Piskiego" (maj). Gala Finałowa konkursu, którego ideą  jest uhonorowanie osób i instytucji w sposób szczególny przyczynających się do rozwoju i promocji powiatu Piskiego.   W ramach konkursu przyznawane są statuetki ,,Wilka Piskiego". kapituła konkursu przyznaje również statuetki ,,Wilczka Piskiego" uczniom , którzy swoimi osiągnięciami i postawą szczególnie wyróżniających się na tle innych. Konkurs ,,Wilka Piskiego" przewiduje też wyróżnienie ,,Honorowego Wilka Piskiego" nadawane przez Starostę Piskiego. W roku 2008 odbędzie się jubileuszowa V edycja Gali połączona z obchodami 150 urodzin Michała Kajki- jednego z najwybitniejszych mazurskich poetów.


• Sezon kulturalny w Muzeum K .I. Gałczyńskiego w Praniu, ulubione miejsce imprez kulturalnych skupiające najwybitniejszych polskich artystów (czerwiec-sierpień),w tym m.in.:


- Finał Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego ,,O Złote Pióro Watermana


- Koncertu z cyklu ,,Muzyka u Gałczyńskiego"


- Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. M. Kajki


Zachęcając Państwa do odwiedzin naszego powiatu, nie sposób nie wspomnieć o najbardziej znanym muzeum w Polsce, mianowicie o Muzeum K.I. Gałczyńskiego znajdującym się w leśniczówce Pranie. Muzeum wraz ze swoim oddziałem - Muzeum M.Kajki w Ogródku stanowią wizytówke Powiatu Piskiego, a odbywające sie tam imprezy cieszą się niezwykłą popularnością, czego dwowodem jest wygrana w plebiscycie czytelników na ,,Ulubione miejsce imprez kulturalnych na Warmii i Mazurach "
w jednej z ogólnopolskich gazet


/www.lesniczowkapranie.art.pl/.

Więcej informacji o atrakcjach turystycznych i życiu kulturalnym powiatu piskiego na stronie internetowej www.powiat.pisz.pl

Serdecznie zapraszamy do korzystania z uroków Powiatu Piskiego!!

 

Drukuj | Wyślij znajomym | 2008-06-24 11:54 | Joanna Mroczek

Pozostałe aktualnościStarostwo Powiatowe
w Piszu


Pl. Daszyńskiego 7
12-200 Pisz

087 423 35 05
starosta.npi@powiatypolskie.pl
www.powiat.pisz.pl
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too