Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Informacje i wydarzenia

Zakończenie renowacji cmentarza wojennego w Cierzpiętach

Dobiegły końca prace dotyczące renowacji cmentarza w Cierzpiętach. Prace renowacyjne poprzedziły badania wykopaliskowe przeprowadzone społecznie, siłami wolontariuszy, mieszkańców ziemi orzyskiej, oraz przyjezdnych z różnych części Polski, związanych ze społecznością portalu Dziedzictwo Wielkiej Wojny. Kierownikiem badań archeologicznych był dr hab. Maciej Karczewski, natomiast autorką projektu renowacji była dr Małgorzata Karczewska.
Patrycja Ostrowska 2021-12-02 14:11
więcej

Nowa przystań w Ogródku Jordanowskim

Ogródek Jordanowski w Orzyszu powiększył się o nowe miejsce rekreacyjne, jakim jest przystań kajakowa- poprawiając dzięki temu swoje walory wizualne i praktyczne. Piękno dziewiczej przyrody widocznej z nowego pomostu jest wspaniałym tłem dla organizacji eventów plenerowych, w tym imprez tematycznych, które odbywają się w Ogródku Jordanowskim. Nowo wybudowany pomost o drewnianej konstrukcji został zaimpregnowany przed wpływem warunków atmosferycznych metodą ciśnieniową.
Patrycja Ostrowska 2021-11-26 15:01
więcej

Zaproszenie na szkolenie dla organizacji pozarzadowych

Szanowni Państwo, w związku w wejściem w życie w dniu 6 września 2021 r. kolejnych przepisów Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, serdecznie zapraszam na szkolenie on-line dot. przepisów obowiązujących organizacje pozarządowe zgodnie z tą ustawą. Szkolenie odbędzie się 18 października 2021 roku (poniedziałek) w godz. 16.00-19.00 na profesjonalnej platformie - WEBEX. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia na e-mail: op@warmia.mazury.pl do dnia 15 października br. (w zgłoszeniu należy podać nazwę organizacji, miejscowość i adres e-mail, na który 18 października br. zostanie Państwu przesłany link do szkolenia). Po spotkaniu każdy z uczestników otrzyma materiały szkoleniowe.
Jadwiga Gryncewicz 2021-10-12 10:41
więcej

Granty PPGR – wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym

W związku z rozpoczęciem nowego programu Granty PPGR – wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym, Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski zaprasza uprawnione rodziny – rodziców uczniów i uczniów pełnoletnich zamieszkałych na terenie Gminy Orzysz do złożenia deklaracji uczestnictwa w programie. Celem programu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.
Agata Krasińska 2021-10-08 12:14
więcej

Punkt konsultacyjny Poseł RP Anny Wojciechowskiej

Zapraszamy w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godz.:11:30-13:30, pok. nr 206 - 4 października.
Agata Borchet 2021-10-01 12:18
więcej

Konsultacje społeczne wspólnej strategii obszaru Wielkich Jezior Mazurskich

Zakończone zostały prace nad aktualizacją wspólnej dla całej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich strategii rozwoju. Projekt dokumentu jest efektem współpracy samorządów lokalnych zdeterminowanych do współpracy i promocji obszaru Wielkich Jezior Mazurskich. Sama strategia ma pomóc w sprawnej realizacji założeń rozwoju tego regionu, w szczególności korzystając ze środków Unii Europejskiej.
Agata Borchet 2021-09-27 11:14
więcej

Z klasyką przez Polskę

Już po raz drugi zapraszamy na wyjątkowy koncert muzyki klasycznej w wykonaniu wybitnych artystów - Lilianny Stawarz, która zagra na klawesynie oraz wiolonczelisty Marcina Zdunik. Koncert odbędzie się w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Orzyszu 2 października br. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
Agata Borchet 2021-09-27 09:36
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too