Dziś jest
PL EN DE UK LT

Z klasyką przez Polskę - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Informacje i wydarzenia

Z klasyką przez Polskę

Już po raz drugi zapraszamy na wyjątkowy koncert muzyki klasycznej w wykonaniu wybitnych artystów - Lilianny Stawarz, która zagra na klawesynie oraz wiolonczelisty Marcina Zdunik. Koncert odbędzie się w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Orzyszu 2 października br. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Program naszego koncertu jest podróżą do różnych krain opisaną uczuciami, czasem tymi gwałtownymi, czasem stonowanymi, uczuciami poszukującymi miłości, spokoju, ale także ukojenia w boleści. Właśnie improwizowaną arią Claudia Monteverdiego, mówiącą o słodkim cierpieniu, rozpoczniemy naszą muzyczną przygodę.

Słynne Ombra mai fù z opery Kserkses oraz Lascia chio pianga z opery Rinaldo Haendla, pozwolą nam zanurzyć się w najpiękniejszych frazach i odegnać złe myśli. Lament nieszczęśliwej i porzuconej Dydony z opery Purcella z pewnością zasmuci nasze serca, ale i ukoi pięknem muzyki malującej boleść bohaterki poprzez dysonanse i niezłomność losu zilustrowaną przez powtarzający się schemat melodyczny w linii basowej.

Jasnym promykiem w naszym programie z pewnością okażą się sonaty pisane na violę da gamba i basso continuo, w wykonaniu na wiolonczelę i klawesyn z improwizowaną partią prawej ręki.

Twórczość Carla Emanuela Bacha jest z pewnością typowym przykładem tego, jak daleko może upaść jabłko od jabłoni. Zmienność nastrojów, niespodzianki harmoniczne są tutaj typowym przykładem epoki niepokoju-Sturm und Drang tłumaczonej jako okres burzy i naporu. Epoki tak odmiennej od tej, w której żył Wielki Mistrz, ojciec- Jan Sebastian  Bach. Wirtuozeria i swobodne kadencje w partii wiolonczeli gwarantują dużą dawkę radości i pozytywnego myślenia.

Mamy nadzieję, że takie zróżnicowanie nastrojów przypadnie Państwu do gustu.

 Serdecznie zapraszamy……..

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-09-27 09:36 | Agata Borchet

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too